ووکامرس

اضافه کردن محصول در افزونه ووکامرس

اضافه کردن محصول در افزونه ووکامرس

یکی از مشکلاتی که سازندگان وب سایت های فروشگاهی با آن مواجه هستند نحوه ی فروش محصولات و همچنین دریافت پول از مشتری می باشد.

در این راستا افزونه معروف ووکامرس تمامی این مشکلات برای افرادی که میخواهند وب سایت خود را با مدیریت محتوای قدرتمند وردپرس پیاده سازی کنند آسان نموده است .

کار اصلی این افزونه این است که به شما این امکان را بدهد تا بر روی سایت فروشگاهی که پیاده سازی نموده اید محصولات خود را به فروش برسانید

در این آموزش ما قصد داریم شما را با این افزونه و بخش های مختلف آن آشنا کنیم.

ابتدا وارد dashboard ( پیشخوان ) سایت وردپرس خود شده به قسمت افزونه ها مراجعه می کنیم.

سپس در این قسمت woocommerce را سرچ کرده پس از اینکه در لیست جستجو ظاهر شد آن را نصب می کنیم.

1

پس نصب افزونه را فعال می کنیم ، پس از فعال سازی افزونه خواهیم دید که دو گزینه product و woocommerce به منوی مدیریت وردپرس اضافه می شود.

حال برای اضافه کردن یک محصول جدید وارد گزینه product شده و در آن قسمت می توانید با فشردن کلید add product محصول جدید خود را معرفی کنید.

2

همانطور که می بینیم می توانیم برای محصول خود عنوان ، توضیحات و دسته بندی قرار دهیم. عنوان را در قسمت product name ، توضیحات محصول را در قسمت textbox  موجود و دسته بندی را می توان از منوی سمت چپ تصویر انتخاب نمود.

همچنین می توانیم برای محصول خود قیمت ، نحوه ی ارسال محصول به دست مشتری و … را نیز مشخص کنیم.

3

توجه داشته باشیم مه regular price در واقع قیمت اصلی محصول بدون تخفیف می باشد و در صورتی که sale price  را برای محصول خود وارد کنیم محصول با برچسب تخفیف نمایش داده میشود.

حال میتوانیم محصولی که ساخته ایم را در products ببینیم.محصول به لیست محصولات شما اضافه شد و میتوانید در قسمت pages ، صفحه ی shop محصول خود در درون صفحه ببینید.

 

تعداد 4,531 بازدید