افزودن موقعیت در گوگل مپ و تاثیر آن در سئو

امروزه گوگل مپ یکی از ابزارهای مهم و تاثیر گذار در فضای اینترنت و همچنین در مبحث سئوی سایت می باشد . در این نوشته قصد داریم تا افزودن موقعیت در گوگل مپ و تاثیر آن در سئو ی سایت را بررسی کنیم . با پیشرفته شده الگوریتم های گوگل و به وجود آمدن سئو محلی ، تاثیر ثبت کسب و کارها در گوگل مپ بسیار بالا رفته و به دنبال آن فعالیت هایی نظیر ثبت نظر در مورد کسب و کار شما ، افزودن عکس و … می تواند شما را در بازاریابی اینترنتی همراهی کند !

 

افزودن موقعیت در گوگل مپ و تاثیر آن در سئو ی سایت

با گسترش عرضه و تقاضا در موتورهای جستجوگر ، گوگل با محلی کردن نتایج خود ، تصمیم دارد تا خدمات خود را با کیفیتی فراتر به کاربران خود ارائه دهد، امروزه اگر شما یک عبارت را در یک موقعیت جغرافیایی جستجو کنید ، گوگل با استفاده از آدرس آی پی و اطلاعاتی که از جیمیل شما دارد، موقعیت جغرافیایی شما را تشخیص داده و نتایج مربوط به همان منطقه را به شما نشان خواهد داد. بدین ترتیب اصطلاحی به نام Local SEO – سئو محلی به وجود آمده و تاثیر گوگل مپ در بهبود سئو محلی بسیار افزایش یافته است.

 

افزودن موقعیت در گوگل مپ و تاثیر آن در سئو

افزودن موقعیت در گوگل مپ و تاثیر آن در سئو

 

 

تاثیر افزودن عکس به گوگل‌ مپ

با اضافه کردن عکس کسب و کار خود در گوگل مپ باعث می شوید که مخاطب ارتباط بهتری برقرار کند و با توجه به اینکه ممکن است شرکت ، سازمان و ..  شما را تا به حال ندیده باشد ، وجود تصاویر می تواند باعث افزایش اعتماد مشتری شود. شما می توانید در این بخش عکس های ۳۶۰ درجه را نیز آپلود کنید.

توجه داشته باشید که هر شخصی می تواند با یک حساب gmail برای مکان های مختلف عکس آپلود کرده و نظرش را ثبت کند، بدین ترتیب مخاطبین و مشتریان می توانند در صورت رضایت و یا عدم رضایت ( در مواقع بروز مشکل ، بی نظمی و .. ) آن را در گوگل مپ ثبت کنند!

نمایش اطلاعات کسب و کار شما در گوگل مپ

در اینجا ما نام مکان یا شرکت مورد نظر را در گوگل جستجو می کنیم ، اگر شناخته شده و معروف باشد در سمت مقابل نتایج گوگل اطلاعات آن شرکت مانند : شماره تماس ، آدرس ، ساعات کاری ، وب سایت ، تصویر ، میانگین امتیاز کاربران ، و لوکیشن آن در گوگل مپ نمایش داده می شود. در اینجا ما نام شرکت گسترش شیر سازی را جستجو کردیم.

ثبت نظر و امتیاز در گوگل مپ

در اینجا با توجه به اینکه من پیش از این یک نظر برای شرکت گسترش شیر سازی ثبت کرده بودم ، گزینه Edit  فعال شده است و می توانم نظر قبلی را ویرایش کنم. در صورتی که شما نظری ثبت نکرده باشید می توانید نظر و امتیاز خود را در رابطه با آن شرکت یا مکان ثبت کنید.

ثبت نظر در گوگل مپ

ثبت کسب و کار شما در گوگل مپ تاثیر مثبتی در بهبود رتبه ها به ویژه در سئو محلی داشته و حتی در برخی موارد گوگل اطلاعات کسب و کار شما را پیش از نتایج لینک وب سایت ها نمایش می دهد. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

 

23
امتیاز :
بدون رای!
حجت میرزائی کارشناس ارشد هوش مصنوعی هستم. از سال 85 کد نویسی با C# را شروع کردم و از سال 91 بصورت حرفه ای کار در زمینه طراحی وب را آغاز کردم. هم اکنون با Asp.net و وردپرس کار طراحی وب انجام میدهم. علاقه مند به مباحث سئو و طراحی اپلیکیشن های موبایل می باشم.
رزومه بنده را در لینک روبرو مشاهده کنید رزومه مهندس حجت میرزائی

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید