دسترسی به داده‌های سرچ کنسول در گوگل آنالیتیکس

دسترسی به داده‌های سرچ کنسول در گوگل آنالیتیکس:اگر یک ویژگی گوگل آنالیتیکس را به یک سایت در حساب سرچ کنسول خود متصل کنید، آنگاه شما می‌توانید داده‌های سرچ کنسول را در گزارشات گوگل آنالیتیکس ببینید. شما همچنین می‌توانید گزارشات گوگل آنالیتیکس را مستقیماً از صفحات Links to your site و Sitelinks در سرچ کنسول ببینید. توجه داشته باشید که شما تنها می‌توانید یک وب‌سایت را متصل کنید نه یک اپ.

 

دسترسی به داده‌های سرچ کنسول در گوگل آنالیتیکس

وقتی شما در حساب سرچ کنسول یک سایت با ویژگی گوگل آنالیتیکس را متصل می‌کنید، به‌صورت پیش‌فرض داده‌های سرچ کنسول برای تمامی پروفایل‌های متصل به آن ویژگی فعال‌شده است. درنتیجه هرکسی که به آن ویژگی گوگل آنالیتیکس دسترسی داشته باشد می‌تواند داده‌های سرچ کنسول آن سایت را ببیند. برای مثال اگر یک ادمین گوگل آنالیتیکس یک کاربر را به پروفایل اضافه کند، آن کاربر ممکن است بتواند داده‌های سرچ کنسول را در گزارشات سرچ آپتیمایزیشن ببیند.

یک سایت می‌تواند تنها به یک ویژگی متصل شود، و بالعکس. ایجاد یک اتصال جدید اتصال موجود پیشین را حذف می‌کند.

هر ویژگی گوگل آنالیتیکس می‌تواند چند views داشته باشد. هنگامی‌که یک سایت با یک ویژگی را متصل می‌کنید، با کلیک روی یک لینک از سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس شمارا به view پیش‌فرض آن ویژگی می‌برد. (اگر قبلاً سایت خود را به یک ویو دیگر متصل کرده‌اید، در عوض با کلیک روی یک لینک به ویوی پیش‌فرض هدایت خواهید شد. اگر می‌خواهید یک ویوی دیگر را ببینید شما می‌توانید از داخل گوگل آنالیتیکس ویوها را تعویض کنید.)

اگر سایت شما از قبل به یک ویژگی گوگل آنالیتیکس متصل است، ممکن است چند دلیل داشته باشد. شاید از قبل از گوگل آنالیتیکس استفاده کرده‌اید تا این ویژگی را به سایت متصل کنید یا یک مالک دیگر از سایت این اتصال را ایجاد کرده است.

اگر سایت شما به یک ویژگی آنالیتیکس متصل شده که شما نمی‌شناسید (و نمی‌خواهید)، ممکن است به خاطر این باشد که یک مالک دیگر سایت آن را به یک ویژگی آنالیتیکس متصل کرده که شما مالک اش نیستید. در این صورت، می‌توانید اتصال را حذف کرده و یک اتصال جدید ایجاد کنید.

اگر سایت شما به یک ویژگی متصل بوده که اکنون نیست، ممکن است به خاطر این باشد که بعداً به یک سایت دیگر متصل شده. (به یاد داشته باشید، یک سایت تنها به یک ویژگی می‌تواند متصل شود. ایجاد یک اتصال جدید اتصال‌های موجود قبلی را از بین می‌برد.)

اگر مدیر یک حساب برای ویژگی گوگل آنالیتیکس هستید شما همچنین می‌توانید با استفاده از Analytics admin page یک اتصال ایجاد کنید.

روش اتصال سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس

1- در حساب گوگل آنالیتیکس به تب Admin بروید.

2- در قسمت Account وب‌سایت موردنظرتان را جهت اتصال به سرویس سرچ کنسول انتخاب نمایید.

3- در تب Property بر روی گزینه Property Setting کلیک نمایید.

دسترسی به داده‌های سرچ کنسول در گوگل آنالیتیکس

دسترسی به داده‌های سرچ کنسول در گوگل آنالیتیکس

 

4- در انتهای صفحه و در قسمت Search Console بر روی گزینه Set up Search console data sharing  کلیک کنید.

دسترسی به داده‌های سرچ کنسول در گوگل آنالیتیکس

دسترسی به داده‌های سرچ کنسول در گوگل آنالیتیکس

 

5- بر روی Adjust Search Console کلیک کنید:

دسترسی به داده‌های سرچ کنسول در گوگل آنالیتیکس

دسترسی به داده‌های سرچ کنسول در گوگل آنالیتیکس

 

در این بخش می‌توانید از طریق دکمه Add و یا edit به سرویس سرچ کنسول موردنظرتان متصل شوید.

با کیلک بر روی دکمه Add به صفحه ای میروید که لیستی از ایتم های شما در سرچ کنسول نمایش داده میشود ایتم مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی Save کلیک کنید تا مجدد به صفحه قبل برگردید. در این مرحله نیز بر روی دکمه Done کلیک کنید.

 

حذف داده‌های سرچ کنسول از گوگل آنالیتیکس

برای حذف داده‌های سرچ کنسول از ویژگی گوگل آنالیتیکس، با استفاده از Search Console’s association page آن را جدا کنید. یا اگر مدیر ویژگی گوگل آنالیتیکس هستید اتصال‌ها را در Analytics admin page مدیریت کنید.

23
امتیاز :
بدون رای!
حجت میرزائی کارشناس ارشد هوش مصنوعی هستم. از سال 85 کد نویسی با C# را شروع کردم و از سال 91 بصورت حرفه ای کار در زمینه طراحی وب را آغاز کردم. هم اکنون با Asp.net و وردپرس کار طراحی وب انجام میدهم. علاقه مند به مباحث سئو و طراحی اپلیکیشن های موبایل می باشم.
رزومه بنده را در لینک روبرو مشاهده کنید رزومه مهندس حجت میرزائی

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید

 1. محمد
  21:47 مورخه 28 دسامبر 17

  سلام
  واقعا زیبا و حرفه ای بود
  دستتون درد نکنه هم آموزش های خیلی خوبی دارید و هم قالب وردپرس بسیار زیبایی دارید.
  براتون آرزوی موفقیت دارم.
  با تشکر

 2. خرید ورق گالوانیزه
  09:32 مورخه 02 ژانویه 18

  سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز
  پیروز باشید.

 3. بالابر
  07:07 مورخه 06 ژانویه 18

  خیلی ممنون از اشتراک گذاری خوبتون
  پیروز باشید
  بالابر

 4. خرید گیفت کارت پلی استیشن
  19:28 مورخه 28 فوریه 18

  ممنون از شما ارزوی موفقیت