چگونه متنی را در کل سایت جایگزین کنم

چگونه متنی را در کل سایت جایگزین کنم ؟

موارد زیادی هست که شما تمایل دارید یک عبارت را که در کل سایت و یا در اکثر پست های وب سایت خود استفاده کرده اید را تغییر دهید . (چگونه متنی را در کل سایت جایگزین کنم) .

بعنوان مثال فرض کنید که شما نام سایت خود را در تمامی پست های خود درج کرده اید، و اکنون تصمیم گرفته اید که نام دامین سایت خود را بعنوان مثال از ir به com تغییر دهید. حال نیاز دارید که همه پست های سایت را اصلاح کنید و نام دامین جدید را جایگزین نام قبلی کنید. مواردی از این دست که شما را به جایگزینی عبارتی در کل سایت میکند زیاد میتواند رخ دهد ، بعنوان مثال تغییر ادرس ایمیل ، یا تغییر شماره پشتیبانی سایت و……

 

حال سوال این است که چگونه متنی را در کل سایت جایگزین کنم ؟ یک راه اولیه  این است که کل پست های سایت را یک به یک باز کرده و متن خود را تغییر داده و در نهایت بروزرسانی کنید . OOOPPPPSSSS  این راه یک راه حل خیلی زمان بر هست.

راه حل برای جایگزینی یک عبارت در کل پست های سایت وردپرسی خیلی ساده تر از این ها میتواند باشد. شما به راحتی میتوانید از طریق کنترل پنل هاست خود عمل جایگزینی را انجام دهید.

برای جایگزینی یک عبارت در کل نوشته های سایت وردپرسی مراحل زیر را دنبال کنید:

1- وارد کنترل پنل هاست خود شوید:

چگونه متنی را در کل سایت جایگزین کنم

2) از بخش مدیریت کنترل پنل، گزینه PhpMyAdmin را انتخاب کنید

چگونه متنی را در کل سایت جایگزین کنم

3) سپس بانک داده خود را انتخاب کنید و از منوی بالا گزینه SQL را کلیک کنید

چگونه متنی را در کل سایت جایگزین کنم

4) در کادری که باز میشود کد زیر را درج کنید:

 

update wp_posts set post_content =                                                     
replace(post_content,'Text to find','text to replace with');                           

نکته: در کد فوق بجای عبارت Text to find عبارتی را که قبلا در سایت درج کرده بودید رو اکنون قصد تغییر آن را دارید را وارد کنید و بجای عبارت text to replace with نیز عبارت جدیدی را که اکنون قصد دارید جایگزین عبارت قبلی شود را درج کنید.

نکته 2) قبل از انجام عمل فوق ، از بانک داده خود بکاپ تهیه کنید تا اگر احیانا در انجام کار فوق دچار اشتباهی شدید بتوانید داده های قبلی خود را ریکاوری کنید.

14
امتیاز :
بدون رای!
حجت میرزائی کارشناس ارشد هوش مصنوعی هستم. از سال 85 کد نویسی با C# را شروع کردم و از سال 91 بصورت حرفه ای کار در زمینه طراحی وب را آغاز کردم. هم اکنون با Asp.net و وردپرس کار طراحی وب انجام میدهم. علاقه مند به مباحث سئو و طراحی اپلیکیشن های موبایل می باشم.
رزومه بنده را در لینک روبرو مشاهده کنید رزومه مهندس حجت میرزائی

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید