آموزش افزودن مطلب در وردپرس

برای اضافه کردن نوشته به وردپرس باید ابتدا وارد بخش مدیریت سایت بشوید ، در ستون سمت راست صفحه ، دومین گزینه نوشته ها میباشد ، موس خود را روی آن قرار دهید تا گزینه های مربوط به نوشته را برایتان باز کند ، همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید از چهار گزینه تشکیل شده است که عبارتند از :

 1. همه ی نوشته ها ( نمایش همه نوشته ها)
 2. افزودن نوشته ( اضافه کردن نوشته جدید )
 3. دسته ها ( مدیریت دسته بندی ها )
 4. برچسب ها ( مدیریت برچسب ها )

حال بر روی گزینه افزودن نوشته کلیک کنید و صفحه ای مانند تصویر زیر باز میشود ، در قسمت بالا همانطور که مشخص شده است عنوان نوشته خود را بنویسید ، در قسمت پایین میتوانید محتوای پست خود را اضافه کنید و همچنین با کلیک بر روی قسمت مشخص شده میتوانید گزینه های بیشتری را برای ویرایش متن خود داشته باشید.

حال چندتا از گزینه های ویرایش که کاربرد بیشتری دارند را مورد بررسی قرار میدهیم:

همانطور که مشاهده میکنید این قسمت برای تیتر بندی مطالب شما مورد استفاده قرار میگیرد

 1. برای برجسته ( تو پر) کردن متن استفاده میشود
 2. برای عدد گذاری و ردیف بندی متن استفاده میشود
 3. این قسمت یکی از مهمترین قسمت های کاربردی میباشد که برای اضافه کردن لینک به سایت مورد استفاده قرار میگیرد
 4. این گزینه جزو مهمترین گزینه ها محسوب و برای ایجاد دکمه ادامه مطلب استفاده میشود ( هر قسمت از متن که بعد از این گزینه قرار میگیرد در صفحه اصلی سایت به قسمت ادامه مطلب انتقال میابد)
 5. برای تغییر دادن رنگ از این گزینه استفاده میکنیم
 6. و این قسمت برای اضافه کردن عکس مورد استفاده قرار میگیرد ، همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید این قسمت از دو گزینه بارگذاری پرونده ها و کتابخانه پرونده های چند رسانه ای تشکیل شده است ( برای قرار دادن عکس در سایت لازم است که حتما عکس آپلود شده باشد ) ، در قسمت کتابخانه پرونده های چند رسانه ای عکس هایی قرار میگیرند که از قبل آپلود شده باشند و در قسمت بارگذاری پرونده ها میتوانید عکس مورد نظر خودتان را آپلود کنید.

مرحله بعد از آپلود و گذاشتن عکس ، ویرایش عکس میباشد ، به اینصورت که با کلیک بر روی عکس مورد نظر همانطور که مشاهده میکنید چندین گزینه را باز میکند :

 1. برای چپ چین کردن عکس مورد استفاده قرار میگیرد
 2. برای راست چین کردن عکس مورد استفاده قرار میگیرد
 3. برای وسط چین کردن عکس مورد استفاده قرار میگیرد
 4. برای ویرایش عکس مورد استفاده قرار میگیرد

پس از کلیک بر روی قسمت ویرایش عکس ، صفحه سمت راست برایتان باز میشود ، با کلیک بر روی قسمت اندازه (که در اینجا انتخاب گزینه اندازه کامل پیشنهاد میکنم) میتوانید کیفیت و اندازه تصویر را تنظیم کنید ، و با کلیک بر روی گزینه پیوند به میتوانید عکستان را بصورت لینک در بیاورید.

 

29
امتیاز :
بدون رای!
حجت میرزائی کارشناس ارشد هوش مصنوعی هستم. از سال 85 کد نویسی با C# را شروع کردم و از سال 91 بصورت حرفه ای کار در زمینه طراحی وب را آغاز کردم. هم اکنون با Asp.net و وردپرس کار طراحی وب انجام میدهم. علاقه مند به مباحث سئو و طراحی اپلیکیشن های موبایل می باشم.
رزومه بنده را در لینک روبرو مشاهده کنید رزومه مهندس حجت میرزائی

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید

 1. واقعا ممنون از این همه زحمتی که میکشید خیلی خوب و راحت توضیح میدین
  ممنون ?

  • حسین همتی
   12:04 مورخه 11 جولای 17

   ممنونم از شما دوست عزیز